Kulüp haberleri

TEKNİK DİREKTÖRÜMÜZ HAKAN KUTLU AÇIKLAMALARDU BULUNDU | 

Uzun zaman oldu. Yaklaşık 204 gün sonra evimizde bir karşılaşmaya çıkacağız. Taraftarımızın önüne çıkacak olmanın heyecanı var. Artık kesinlikle maçlarımızı içeride oynamak istiyoruz. Bu anlamda yorulduk. Dolayısıyla artık Erzurum dışında hiçbir seçenek düşünmüyoruz.

Önceki konuşmalarımda da belirttiğim gibi ligin ilk iki haftasında bu lig için güçlü sayılabilecek ekiplerle karşılaştık. Bu maçları kazanabilirdik. Kaybetmemekte önemliydi. Bu hafta Manisa FK ile karşılaşacağız. Bizim için çok önemli bir karşılaşma, dışarda oynadığımız iç saha gibi görünen karşılaşmaları saymazsak, uzun zaman sonra ilk defa Erzurum’da taraftarımız önünde maça çıkacağız onlara galibiyet hediye etmek istiyoruz.

Transfer konusuna gelince, evet transferin açılması için Onursal Başkanımız Mehmet Sekmen ve özellikle Kulüp Başkanımız Ahmet Dal diğer tüm konularda olduğu gibi bu konuda da büyük çaba sarf ediyor. Çok büyük uğraşlar veriyorlar buna şahidiz. Ancak şunu belirtmek istiyorum, Erzurumspor çok büyük ve köklü bir camia her konuşmamda büyük camianın önüne transfer tahtasını getirmeyi açıkçası doğru bulmuyorum. Kesinlikle açılmasını çok isterim ve yoğun da bir çaba var ama açılmazsa burada devam eden bir süreç var, devam eden bir takımımız ve karakterli oyucu grubumuz var. Sonuna kadar götürmek için elimizden geleni yapacağız.

Daha önce de belirttim transfer tahtası çok önemli ama en az transfer tahtası kadar önemli olan bir diğer konu stadyum ve maçlarımızı Erzurum’da oynamamız. Şehrin tüm dinamiklerinin Valimizin, stadı yakından takip eden Milletvekillerimizin, Onursal Başkanımız Mehmet Sekmen’in hem de Kulüp Başkanımız Ahmet Dal’ın Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkilileriyle birlikte yaptıkları çalışmaları biliyoruz.

Bu bir gönül işi illa da başkan veya yönetici olmanıza gerek yok gönüllü olarak da destek olunması gerekiyor.

Genç oyuncuların performanslarından memnunum. Bu ligde yeni oynuyorlar inişli çıkışlı grafikleri olacaktır. Takımda ki tüm futbolcularımıza, taraftarımızın bu anlamda destek vermesi ve onlara karşı sabırlı olmalarını rica ediyorum.

Taraftarlarımızla çok sağlam bir gönül bağımız var. Gerek sosyal medya üzerinden gerekse maçlarımızda bizlere yoğun destek veriyorlar. Sizlerin aracılığıyla bir kez daha kendilerine teşekkür ediyor, desteğe devam etmelerini özellikle rica ediyorum. Bu takımın taraftarına ihtiyacı var.