Basın AçıklamalarıKulüp haberleri

Teknik Direktörümüz Hakan Kutlu Açıklamalarda Bulundu.

Geçen sene oldukça zorlu bir sezonu geride bıraktık. Şükürler olsun oyuncu grubumuz formayı aldıkları yerde bıraktılar. Özellikle geçen senenin riskini son haftaya kadar üzerimizden atamamıştık zor bir süreçti, oyuncularım çok zor bir işi başardı. Tabi burada kulüp başkanımızın ve yöneticilerimizin göstermiş oldukları öz veride çok önemliydi ve tabi Teknik ekibimizin gösterdiği başarı geçen sezon özelinde sonuca ulaşmamızı sağladı.

Tabi bu sezon Erzurumspor için çok önemli bir sezon, hem oyuncular için hem de bizler için oldukça zorlu bir sezon ve bu zorlu sezon için Erzurum’da verimli iki kamp geçirdik. 3’ncü kamp dönemimiz dün itibariyle başladı. Alt yapımızdan 17 oyuncumuzu 3’ncü kampa dahil ettik. Geçen seneden takımımızda olan ve istediğimiz oyuncuların hemen hemen tamamıyla anlaşma sağladık. 3’ncü kamp döneminde iki hazırlık maçı yapmayı planlıyoruz ve daha sonrası içinde lige hazır bir şekilde başlamak istiyoruz.

Estrela bizim için önemli bir oyuncu, kulübünde belli şartları var. Başkanımız görüşüyor, kulübün şartlarına uyarsa Estrela’yı da aramızda görmek istiyoruz. Bu konuda büyük aşama kaydedildiğini biliyorum. Umarım en kısa sürede aramıza katılır.

Erzurumspor alt yapısından 17 oyuncu bizimle devam ediyor. Şu an kadromuz 27 kişi 17 futbolcumuz alt yapımızdan gelen oyuncular. Kimsenin nüfus cüzdanına bakmıyoruz ama 10 tanesi de Erzurum doğumlu. Biz bugüne kadar çalıştığımız bütün kulüplerde, kendim de alt yapıdan çıkan bir oyuncu olarak bu konuda çok duyarlıyım, birçok takım da birçok futbolcuyu A takıma ve Türk futboluna kazandırdık ki; burada da aramızda bulunan birçok oyuncu önümüzdeki dönemde Erzurumspor’da forma giyecek oyuncular. İsim isimde saymam gerekirse Rıdvan, Enes, Fırat, Fatih, Furkan, Muhammed Emin, Özgür, Alperen, Cengizhan ve Eren Özdemir Erzurumlu.

Geçen seneden Fırat, Yakup, Özgür, Hüseyin, Güney gibi isimlere çok önemli maçlarda görev verdik onlarda başarıyla görevlerini yerine getirdiler.

Oyuncu sayımız 36’yı bulmuştu bazı oyuncularla yollarımızı ayırmamız gerekiyordu. Ayrıca yollarımızı ayırdığımız oyuncularla alakalı vicdanımız rahat buradaki oyuncuların performans olarak önde oldukları bir gerçek ki aramızdan ayrılan oyuncular Erzurumspor’un son 3-4 senesinde A takımla antrenmana çıkmasına rağmen maçları yok. Bu süreçte forma şansı bulamayacaklarını gözlemledik ve yollarımızı ayırdık. Ayrılan tüm oyuncuları kiralık gönderdik. Gelişim gösterir gelirlerse bu takımın kapısı onlara sonuna kadar açık. Oynamayı denemeliler. Tekrar ediyorum burada kalan ve giden oyuncularla alakalı vicdanım oldukça rahat.

Bir örnek vermem gerekirse geçen sezon oynadığımız Altnordu maçı her iki taraf içinde çok önemli bir karşılaşmaydı ve biz o karşılaşmaya 3 alt yapı futbolcumuzla başladık 90 dakikanın sonunda 6 alt yapı futbolcumuz görev aldı. Altınordu futbol akademisi o karşılaşmaya alt yapıdan tek futbolcuyla çıktı. Bizim burada alt yapıya ve gençlere verdiğimiz değer ortada ayrıca Erzurumspor’un da alt yapı potansiyelinin ne kadar büyük olduğunu gösteren bir gerçek.

Biz Erzurumspor’la anlaşırken hiçbir şart koşmadık ve öyle geldik hiçbir sorun yok, ilerleyen bir süreç ve tamamlanması gereken şeyler vardı tamamlandı inşallah en kısa sürede tekrar sözleşme imzalayacağız.

Kendi sahamızda oynamayı iple çekiyoruz. Geçen sene 13-14 hafta içerde taraftarımızın önünde oynayacağımız maçlarda oynayamadık. Şehir dışında ki taraftarımızla buluşabildik ve onlarında son derece yoğun bir ilgilisi vardı bir kez daha teşekkür ediyorum. Tabi iç saha avantajı çok farklı bir durum Erzurum şehri Erzurumspor takımı potansiyeli olan önemli taraftara sahip bir camia geçmiş yıllarda birçok şampiyonlukta önemli rol oynadılar. Taraftarımızın hem şahsıma hem de ekibe gösterdiği destek oldukça mutlu ediyor ve bir o kadar da motive ediyor. Karşılıklı bir durum bizde taraftarımızı çok seviyor ve onlara layık olmaya çalışıyoruz. Hepsine çok teşekkür ediyorum.

Stadımızda çalışmaların devam ettiğini öğrendim inşallah burada başlarız ve burada başlamamız çok önemli hatta en önemli konumuz bence maçlarımızı Erzurum’da oynamamız konusu ve inşallah burada oynarız.

Cengizhan bu kulüp için çok önemli bizden önce ve bizle birlikte gösterdiği performans çok kıymetli. Çok önemsediğimiz bir oyuncumuz, büyük bir sakatlık geçirdi rehabilitasyon süreci devam ediyor. Ligin ikinci yarısı bizimle birlikte olacaktır.