Basın AçıklamalarıKulüp haberleri

Kulüp Başkanımız Sayın Ahmet Dal Açıklamalarda Bulundu /

Hilton Garden Inn otelinde basın mensupları ile bir araya gelen Kulüp Başkanımız Sayın Ahmet Dal ve Teknik Direktörümüz Sayın Hakan Kutlu takımımızın gündemine dair değerlendirmelerde bulundu.

Kulüp Başkanımız Sayın Ahmet Dal; Çok önce planladığımız bu basın toplantısını malum ülkemizin yaşamış olduğu afetlerden ötürü bugün gerçekleştirebildik. Bu vesileyle depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet; yaralılara acil şifalar diliyorum. İnşallah en kısa sürede yaralarımızı saracağız.

Kulüp Başkanımız Sayın Ahmet Dal; Çok büyük bir felaket yaşadık, depremin yaşandığı 11 ilin dışında bölge illere ve ülkemize faturası çok ağır oldu. Hem şehir olarak hem de kulüp olarak oldukça fazla etkilendiğimizi söyleyebilirim. Kazım Karabekir Stadyumu’nda incelemeler devam ediyor ve şu an için maç oynanması söz konusu değil, Spor Bakanlığımız ve Türkiye Futbol Federasyonu ile süreci ortak yürütüyoruz. İlk etapta 29. Hafta karşılaşacağımız Altay maçını İstanbul’da oynayabiliriz. Yüksek ihtimal Pendik Stadı olabilir. Her anlamda bizi çok yoran bir süreç, 10 gün boyunca İstanbul’da olabiliriz B planımız bu şekilde ve kesin olarak stadımızın durumu belli olduktan sonra kararımızı vereceğiz.

Onursal Başkanımız Sayın Mehmet Sekmen Bey de açıkladı. Alt yapı tesislerimiz de deprem yönetmeliğine uygun değil. Burayı da kısa sürede boşaltacağız. Bunun içinde çalışmalarımızı yapıyoruz. Tabi orada devam eden ligler var kulübümüzün idari işleri yine o binada dolayısıyla hızlı bir şekilde yer değişikliği planlamasını yapıyoruz.

Kulüp Başkanımız Sayın Ahmet Dal; Erzurum şehri için yeni bir stadyum artık kaçınılmaz olmuştur. Bu anlamda gerek Spor Bakanlığı ile gerek devletin ilgili kurumlarıyla gerekli görüşmeler yapılıyor. Onursal Başkanımız Sayın Mehmet Sekmen Bey’in de açıklamış olduğu gibi bu konuda çok ciddi anlamda mesafe kat edilmiş durumda ve inşallah en kısa sürede bu konuda tam anlamıyla bir müjde vereceğiz.

Tabi Erzurum’a yaşayan bir stadyum yapılması maçların dışında da yaşam alanları olan, müze, kütüphane, sergi salonları, işletmeler, store hediyelik eşya mağazası, kafeler, insanların vakit geçirebileceği bir çok amaca uygun stadyum yapılması gerekiyor.

Kulüp Başkanımız Sayın Ahmet Dal; Kulübümüz şirketleşme konusunda en önemli adımı kongrede atmış, delegelerimizin oylarına sunarak süreci başlatmıştık. Bu anlamda çalışmalarımız devam ediyor. Kulübümüzle ilgilenen bazı firmalar olduğu doğru. Onursal Başkanımız Sayın Mehmet Sekmen Bey ile görüşenler olduğunu biliyorum. Tabi bu konularla ilgili de yine gelişmeler oldukça kamuoyu ile paylaşacağız.

Kulüp Başkanımız Sayın Ahmet Dal; Hakan hocamla ilk görüşmemizde maddi konuları hiç konuşmadık. Kendisi camiamızın büyüklüğünü ve Erzurum’da çalışmak istediğini ifade etmesi bizi oldukça mutlu etti. Şu an iyi bir hava yakaladık. İnşallah çıkışımız sürecek, ben bu anlamda hocama da bir kez daha teşekkür ediyorum. İnşallah hocamızla uzun yıllar çalışırız, bunu kendisine de ilettim.