Basın Açıklamaları

Futbol Sorumlumuz Muzaffer Bilazer Erzurumspor Tesislerimizde basın toplantısı düzenledi..

Futbol Sorumlumuz Muzaffer Bilazer, ligin 31. haftasında deplasmanda oynayacağız Beypiliç Boluspor maçı hazırlıkları öncesinde Erzurumspor Tesislerimizde basın toplantısı düzenledi.

Muzaffer Bilazer, “7 maçımız var topladığımız 47 puan sezon başı bizim hedeflediğimiz, arzuladığımız puanın çok altında. Kadro kalitemizin de çok altında kaldı ama gelişmemiz içiz öz eleştiriyi yapmak lazım. En azından bundan sonra alabileceğimiz 21 puan var. Bu puanları alıp ligin sonunu görmek istiyoruz. Artık play-off mu ilk iki mi olur bilmiyorum. İki hedefimizde devam ediyor. İlk iki biraz düşük ama ikisi de bir ihtimal ama biz sonuna kadar deneyeceğiz.”
“Erzurumspor 4-5 yıl bu şekilde lige çıktı ama hiç bir zaman pes etmedi şimdi de sezon sonuna kadar pes etmeyeceğiz. Bir şekilde dik durup Erzurumspor’u hedeflediğimiz yere getirmeye çalışacağız. Son haftalarda ligin üst sıralarındaki takımlar bizimle birlikte ciddi puanlar kaybetti. Onlar da son ana kadar bu işi zorlayacaklar. Son haftalarda farklı skorlar çıkabilir. Biz de kazandığımız sürece bu durumu kendi lehimize çevirebiliriz. İlk iki için ciddi yara aldık ama bunu önümüzdeki maçlarda tolere edebiliriz çünkü herkes puan kaybedebiliyor. “

MKE Ankaragücü gücü maçında sakatlanarak oyundan çıkan Novikovas’ın sağlık durumu hakkında da konuşan Futbol Sorumlumuz Muzaffer Bilazer, futbolcunun milli takım antrenmanında tekrar sakatlandığını, takım antrenmanlarında ise bölüm bölüm katılım sağladığını, Beypiliç Boluspor maçından sonraki haftalarda takımla birlikte maçlara çıkabileceğini sözlerine ekledi.