Basın Açıklamaları

Asbaşkanımız ve Kulüp Basın Sözcümüz sayın Ahmet Dal gündeme dair açıklamalarda bulundu.

2021-2022 sezonuna şampiyonluk ve Süper Lig hedefiyle başlayan takımımız son altı sezonda dört kez şampiyonluk yaşamış ve iki defa Süper Lig’e yükselme başarısı göstermiştir.

Yıllardır tutunmaya çalıştığımız futbolda maalesef her geçen gün yaşadığımız olaylar bizi ve temsil ettiğimiz şehrimizi oldukça yormaktadır ve üzmektedir.

Geçtiğimiz hafta yedek kulübesinde hakeme sadece kararları sebebiyle itiraz ettiğimiz için (hakaret ve küfür kesinlikle olmamış ve bu; hakem raporlarına da el kol hareketleriyle itiraz şeklinde geçmiştir) kırmızı kartla atıldık ve ceza aldık.

Bu hafta da maç içerisinde Manisa FK oyuncusu Dever Origill oyuncumuz Mustafa Akbaş’a kasti faul yapmış ve devamında da hocamız sadece durumu hakeme anlatmaya çabalarken kırmızı kartla cezalandırılmıştır.

ERZURUMSPOR SİZİN PİYONUNUZ DEĞİL!
Yeni kararları ve uygulamaları bizim üzerimizde denemeye kimsenin hakkı yok.

Muhtemeldir ki MHK hakemlere kenar yönetimlerin tepkilerini en sert biçimde cezalandırarak sezona başlayın talimatı vermiştir ki bunun bedelini en ağır biz ödedik..

Her hafta onlarca maç oluyor ve her maçta mutlaka itirazlar ve yedek kulübelerinin hakem kararlarına tepkileri oluyor.
Maalesef söz konusu Erzurumspor maçları ve görevlileri olunca sert, net ve kati kararlar üzerimizde uygulanıyor.
Bu hafta orta hakem Onur Özütoprak vücut diliyle gerginliğini yansıtmış ve sahada en sakin kalması gereken kişi misyonunu yerine getirememiştir.

HAKEM ATAMALARINA DİKKAT!

Bu hafta evimizde Ümraniyespor’la karşılaşacağız. Bu önemli maça bir önceki maçta Manisa FK ile oynadığımız gergin maçın üzerinden 48 saat geçmeden yine Manisa bölgesi hakemi Koray Gencerler’in atanması bu işlerin titiz yapılamadığının, gereken önemin gösterilmediğinin sonucudur.

Hem Koray Gençerler’i güç durumda bırakıyorsunuz hem de işini düzgün yapıp, adaletli maç yönetmek için çalışan, çabalayın hakem arkadaşlarımızın işlerini zorlaştırıyorsunuz..

Ligin henüz 4. haftası tamamlandı ama her maçta belli sayıda tepkimizi çeken uygulama yaşandı..

Futbolu bu kadar seven, futbola bu kadar anlam yükleyen, umutla, heyecanla bu coşkuyu yaşayan taraftarımızı üzmeye, camiamızı futboldan soğutmaya kimsenin gücü yetmeyecek..

Bu gerçekten hareketle tüm futbol kamuoyunu Erzurumspor’umuzun maçlarını dikkatle takip etmeye davet ediyor, şehrimizin tüm dinamiklerini de bu konuda kulübümüzün ve şehrimizin yanında durmaya davet ediyoruz.