Basın AçıklamalarıKulüp haberleri

Kulüp Tesislerinde Basın Toplantısı…

Erzurum Valimiz Sayın Okay Memiş, Büyükşehir Belediye Başkanımız, Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulübümüzün Onursal Başkanı Sayın Mehmet Sekmen, Kulüp Tesislerinde “Erzurumspor’umuz” konulu basın toplantısı düzenledi.
Vali Memiş, “Bu şehrin en büyük dinamiği olan bu takıma sahip çıkmak zorundayız“ dedi.

BB Erzurumspor kulüp tesislerinde düzenlenen basın toplantısına Vali Okay Memiş, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, BB Erzurumspor Kulüp Başkan Vekili Ömer Düzgün ve Yönetim Kurulu Üyeleri Katıldı.

Vali Okay Memiş,”Takımımıza sahip çıkacağız”

Vali Okay Memiş, yaptığı açıklamada:

“BB Erzurumspor’a maddi ve manevi anlamda sahip çıkmaya gayret ediyoruz. Bütün taraftarlarıma çok teşekkür ediyorum. Her maçta son derece fedakar, cefakar seyircilerimiz var. Her maçta müthiş bir atmosfer oluşturuyorlar. Sadece Erzurum’dan değil çevre illerden de taraftarlar maç günü buraya geliyorlar. Bu hafta Rizespor’la olan maçımızda futbol kamuoyunun da çok tartıştığı bir pozisyonda hakem golümüzü iptal etti. Tabi hakemin takdirinde olan bir konu spor programların da bu konu fazlasıyla tartışılıyor. Kimseye haksızlık yapmak istemiyoruz. Ne hakeme, ne de MHK’ya bir ifade kullanmayacağım. Söylemek istediğim bu şehrin en büyük dinamiği olan bu takıma sahip çıkmak zorundayız. Biz Erzurum olarak ayrıcalık istemiyoruz bize ekstradan avantaj yapılsın demiyoruz ama haksızlık da yapılsın istemiyoruz. Biz kendi sahamızda daha güçlü ve daha iyi oynayan taraf olmalıyız. Özellikle taraftar gruplarının daha dikkatli olmasını istiyoruz. İncitici olmamalarını temenni ediyoruz. Biz mutlaka Süper Lig’e devam etmek istiyoruz. Takım bu aşamaya geldi ve devam etmesi gerekiyor. İyi futbol oynuyoruz ve Mehmet hoca çok samimi şekilde takımı yönetiyor. Bu zamana kadar çok fark yemedik ve Çaykur Rizespor maçında da karambolden gelen bir gol oldu. Herkes bana soruyor Erzurumspor’un hali ne olacak diye. Bundan sonrasına bakacağız ve bütün imkanlarla kulübümüzün yanında olacağız.” ifadelerini kullandı.

Onursal Başkanımız Mehmet Sekmen: “Erzurumspor’un yanındayız”

Büyükşehir Belediye Başkanı, Kulübümüzün Onursal Başkanı Mehmet Sekmen ise şehrin yöneticileri olarak BB Erzurumspor’un yanında olduklarını vurgulayarak,

“Zaman zaman VAR sistemine rağmen bir takım yanlış kararlar verildiğini görüyoruz. En son Rizespor maçında buna hep beraber şahit olduk. Ama bütün bunlara rağmen seyircimizin taraftarımızın olgun davranışı ise takdire şayan bir konudur.

Bu kararlar verilirken şehrin yöneticileri olarak bu olaylara sessiz kalacağımızı duyarsız kalacağımızı kimse sanmasın. Biz elbette ki yöneticiler olarak mutlaka ilgili kurumları arayarak yapılan uygulamaların yanlış olduğunu dile getirdik. Mutlaka kulübümüzün yanında olduğumuzu yönetimine her türlü desteği verdiğimize herkes emin olsun. Erzurumspor, bu şehrin değeridir, herşeyidir. Bundan hiç bir taraftarımızın kuşkusu olmasın. Elimizi taşın altına koyduk bugünden sonra da koyacağız. Erzurumspor bizim her şeyimizdir. Dışarıdan laf atanların katkısı ortada. İnanıyorum ki bu takım biraz daha gayret ederse bir çok takımı yenecektir.”şeklinde konuştu.