Önemli GünlerTaraftar Haberleri

17 YIL SONRA, SÜPER LİG COŞKUMUZ…

SPOR Toto 1. Lig play-off final mücadelesinde takımımız Bursa Büyükşehir Belediye Stadı’nda Gazişehir Gaziantepspor ile oynadığı final maçında normal süresi ve uzatma dakikaları 0-0 berabere biten mücadelede kazananı penaltılar belirledi.

Müsabakayı Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Başbakan Yardımcımız Prof. Dr. Sayın Recep Akdağ, AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala, AK Parti Erzurum Milletvekilleri Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, Orhan Deligöz, İbrahim Aydemir, MHP Milletvekili Kamil Aydın , Erzurum Valisi Seyfettin Azizioğlu, Bursa Valisi İzzettin Küçük, Emniyet eski Genel Müdürümüz Selami Altınok, İçişleri eski Bakanımız Sebahattin Öztürk, AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, Bölge Adliye Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, İlçe Belediye Başkanları, STK Temsilcileri izledi.

Penaltı atışlarında kalecimiz Hakan Canbazoğlu’nun başarılı penaltı kurtarışları ile rakibine 5-4 üstünlük sağlayan takımımız, 17 yıl sonra, Süper Lig’e çıkan son takım olma başarısını gösterdi. Maçtan sonra, taraftarlar sabahın ilk ışıklarına kadar Bursa’da, Erzurum’da şampiyonluk coşkusunu yaşadı. Oyuncularımız, Teknik Direktörümüz Mehmet Altıparmak’ı omuzlara alarak şampiyonluk coşkusunu birlikte yaşadı.

Kurulan platformda takım kaptanımız Mert Nobre kupayı Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez ve Genel Sekreter Kadir Kardaş’tan aldı.

Maç boyunca ve karşılaşma sonrası davul ve zurna eşliğinde halay çeken taraftarlar özellikle müsabakanın ardından ellerindeki meşaleler ile takımları lehine tezahüratta bulundu.

Ellerinde takımlarının mavi-beyaz bayrak ve flamalarını taşıyan bazı taraftarlar da maç sonrası evlerinden çıkıp araçları ile şehir turu attı. Taraftarlar, kutlamalar sırasında “İşte şampiyon işte Dadaş” şeklinde tezahürat yaptı.

Havaalanı’nda Sevgi Seli
Kafilemiz, İstanbul’dan THY’nin özel tarifeli uçağıyla 20.30’da Erzurum Havaalanı’na indik. 16 Bin Feet’te ‘Şampiyon’ tezahüratları ile coşkulu yolculuğumuzun ardından Büyükşehir Belediye Başkanımız, Kulübümüzün Onursal Başkanı Mehmet Sekmen, Kulüp Başkanımız Mevlüt Doğan, Kulüp As Başkanımız Ünsal Kıraç, Kulüp Başkan Yardımcımız Zafer Aynalı, Sportif Direktörümüz Zafer Demir, Teknik Direktörümüz Mehmet Altıparmak, Kulüp Yönetim Kurulu Üyeleri, futbolcularımız, futbolcu aileleri, taraftarlarımız ile birlikte Erzurum Havaalanı’nda coşkulu taraftarın ‘Şampiyon, Şampiyon’ tezahüratlarıyla karşılandık.

Cumhuriyet Caddesi’nde Havai Fişekli Kutlama
Daha sonra trafiğe kapatılan Cumhuriyet Caddesi üzerinde kurulan platformda program alanına gelen futbolcu ve teknik heyet coşkuyla karşılandı. Penaltı atışlarında adeta kalesinde devleşen kaleci Hakan Cambazoğlu için “Erzurum Yuvamız Hakan Babamız” yazılı pankart açılarak uzun süre tezahürat yapıldı. Havai fişek ve mehter takımının gösterisiyle devam eden kutlama programında şampiyonluk kupası havaya kaldırılarak oyuncularımız teker teker platformda yerlerini aldı.

Teknik Direktörümüz Mehmet Altıparmak da şampiyonluğu Erzurum’un çok hak ettiğini ifade ederek, “20 yıl aradan sonra Erzurum Süper Lig’e kavuştu. Şu anda şampiyonluğu doya doya kutlamak istiyorum” diye konuştu.